Grupy i wspólnoty
Dziewczęca Służba Maryjna

Obecnie grupa liczy ok. 26 dziewczyn w różnym wieku, począwszy od kandydatek w wieku 8 lat aż do uczennic szkół średnich.
Dziewczęca Służba Maryjna istnieje w naszej wspólnocie od samego początku jej powstania, ale intensywną działalność rozpoczęła od 2000 roku, kiedy parafia została erygowana. Wtedy też zaczęła angażować się w różne wydarzenia z życia parafii i Kościoła. Dziewczęta bardzo chętnie biorą udział w misteriach bożonarodzeniowych, przedstawieniach okolicznościowych oraz przygotowują oprawę muzyczną Mszy świętych. W czasie oktawy Bożego Ciała noszą feretrony i sztandary oraz śpiewają psalmy.
Każda dziewczyna, należąca do wspólnoty DSM powinna przestrzegać 5 zadań Dziecka Maryi, którymi są: posłuszeństwo, wspólnota, radość, ofiara i przyjaźń z Jezusem. Jej obowiązkiem jest również uczestniczenie w cotygodniowych spotkaniach oraz odmawianie przy porannym pacierzu modlitwy „ O Pani moja„, powierzając przy tym Maryi całą siebie.
DSM w naszej parafii ma określone stroje liturgiczne w kolorze niebieskim. Aby zostać DSM-ką trzeba regularnie przychodzić na spotkania, które odbywają się w poniedziałki o godz. 17.00. Prowadzi je Moderatorka DSM Pani mgr Joanna Kaczmarczyk.
Co roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, dziewczynki ślubują, iż będą wypełniać 5 zadań Dziecka Maryi, wtedy też otrzymują pelerynki i medaliki, na znak przynależności do Maryi i Jezusa. Obrzędu przyjęcia kandydatek dokonuje ksiądz proboszcz. Wtedy też cała grupa uczestniczy w uroczystości, uświetniając ją swoim śpiewem oraz przygotowując liturgię Mszy świętej, podczas której w sposób szczególny ofiarujemy nowe DSM-ki opiece Matki Bożej.
Logo DSM
„Na niebieskim tle, ukazana jest stylizowana biała lilia. Wyrasta ona jakby ze złotego półksiężyca. Środkowa część łodyżki tworzy krzyż. Górna część z kwiatem przechodzi przez złotą koronę. W symbole te wpisane są litery DSM. Symbolika znaczka jest prosta i nie wymaga szerszych wyjaśnień. Kolor biały i lilia to symbole niepokalanego poczęcia, dziewictwa Maryi i nieskalanej czystości Jej duszy. Kolor złoty i korona to znak Jej godności królewskiej. Krzyż powszechnie przyjęty znak Chrystusa, może być bliżej wyjaśniany jako przypomnienie udziału Maryi w ofierze Boskiego Syna, dzięki której stała się naszą Współodkupicielką. Wreszcie kolor niebieski oznaczający niewinność przypomina przywilej Wniebowzięcia Maryi”.
